Усі українсько-польські прикордонні переходи працюють. Для в’їзду в Польщу потрібен паспорт або будь-який інший документ, що посвідчує особу, наприклад, українська ID-карта. Неповнолітні до 16 років, які не мають таких документів, повинні мати при собі свідоцтво про народження.
Актуальну інформацію українською мовою про перетин кордону можна знайти на веб-сторінці Homo Faber (НУО у Любліні):
Або за посиланням:
- https://ukraina.grupagranica.pl/ від Grupa Granica (консорціум НУО, що підтримують біженців у Польщі).
На кожному прикордонному переході є пункти реєстрації біженців. Звідти ходять автобуси в різні місця Польщі, а також водії-добровольці пропонують поїздки на своїх автомобілях.
PKP Intercity дозволила громадянам України безкоштовно проїжджати потягом на підставі документа, що підтверджує громадянство. Безкоштовні квитки з бронюванням місця для громадян України необхідно отримати в касах на вокзалах. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зв’яжіться з відділом обслуговування клієнтів, надіславши повідомлення на електронну адресу contact@polistrains.eu або за телефоном +48 123523658.
Більше інформації можна знайти тут:
Інформація про проживання може бути надана в пункті прийому на кордоні. Також ви можете знайти більше інформації тут:
- https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina
- https://www.gov.pl/web/udsc/punkty-recepcyjne2
- https://www.facebook.com/groups/683793819641997
Шелтери
Притулки, матеріальне забезпечення, робота
Асоціація Lambda Warsaw (орієнтована на ЛГБТКІ+-спільноти) ініціювала початок роботи центру підтримки громадян, які тікають з України, де, серед інших форм підтримки, таких як психологічні та юридичні консультації українською мовою, надають допомогу в організації житла для ЛГБТКІ+ осіб:
Усі українці можуть отримати доступ до всієї системи охорони здоров’я Польщі на тих самих підставах, що й поляки, використовуючи лише український паспорт чи інший документ, що посвідчує особу.
Grupa Granica збирає інформацію про систему охорони здоров’я в Польщі:
Інформація про те, де отримати їжу та одяг, є на всіх прикордонних переходах. Також більше інформації можна отримати в наступних організаціях:
Найкраще перевірити офіційну веб-сторінку міста/міста, куди приходять люди. У Варшаві, наприклад, це буде:
- Польська національна асоціація психологів створює базу даних психологів, які бажають допомогти людям з України. Для отримання додаткової інформації відвідайте: https://ehps.net/poland/
- Psycholodzy i Psycholożki dla Ukraińców | Психологи для України Facebook група: https://www.facebook.com/groups/828841698514895
Лямбда для ЛГБТКІ+ осіб:
Fundacja Ocalenie:
Polskie Forum Migracyjne – Польський форум з питань міграції – психологічна підтримка, кризові втручання, телефонна лінія – українською та російською мовами:
По телефону, WhatsApp, Viber.
Національний центр протидії залежності оголосив про створення Гарячої лінії для людей з України:
безкоштовний: 800 11 08 11
оплачується згідно з тарифом оператора: +48 222907000 (працюватиме щодня з 16.00 до 21.00).
У Польщі для лікування ЗПТ доступні бупренорфін і метадон. Список програм ЗПТ можна знайти тут:
Для включення до замісної терапії людям потрібен номер PESEL. Якщо людина має медичну карту лікування в Україні – лікування може бути здійснено одразу. Однак наявність документів не є обов’язковою умовою для вступу на терапію.
Зустріч з психіатром має бути запланована заздалегідь.
Деякі програми мають обмежену кількість місць і чергу (час очікування – кілька місяців). Це стосується програм у Познані, Зеленій Гурі та Костшині.
Для отримання АРТ у Польщі українцям потрібно буде надати посвідчення особи.